Salon w domu wielopokoleniowym

Salon w domu wielopokoleniowym

Salon jest miejscem, w którym spędza się czas wraz z całą rodziną. Najczęściej wyposażony jest w odbiornik telewizyjny, sprzęt audio. Zasadniczą częścią salonu jest także sofa. W przypadku domu wielopokoleniowego należy uwzględnić odpowiednią jej wielkość.

Podczas urządzania salonu należy pamiętać o jego funkcjonalności. W pomieszczeniu tym każdy powinien wypocząć i zrelaksować się. Jak tego dokonać, gdy każdy ma inne wymagania? Osoby starsze z pewnością docenią ciszę i spokój. Nie zawsze będą zatem zadowolone z głośnego odtwarzania muzyki. W takiej sytuacji warto rozważyć czy sprzęt audio nie przenieść do innego pokoju. Jeśli w rodzinie są małe dzieci, można wybrać ciemne meble, na których nie będą widoczne zabrudzenia czy plamy.

Kupowanie foteli czy sofy o jasnej tapicerce jest dość ryzykownym rozwiązaniem. Dla dzieci można urządzić mini kącik zabaw. Warto jednak mieć na uwadze, że seniorzy mogą nadepnąć bądź potknąć się na zabawkach dzieci. Z tego powodu taki kącik powinien być urządzony w rogu pomieszczenia. Ponadto trzeba zwracać uwagę na ogólny porządek.

Jeśli dorośli lubią czytać, można pomyśleć o biblioteczce. Na niej warto umieścić książki, które będą odpowiednie dla każdego członka rodziny. Niezbędnym elementem salonu są również dodatki. Idealnie sprawdzą się kwiaty oraz obrazy. Należy jednak pamiętać o gustach wszystkich domowników przy wyborze określonych dzieł sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *