Łazienka w domu wielopokoleniowym

Łazienka w domu wielopokoleniowym

Problem wystroju łazienki jest trudny, zwłaszcza w domu wielopokoleniowym. Łazienka powinna być dostosowana zarówno do potrzeb dzieci, dorosłych, jak i seniorów. Jeżeli w domu znajdują się dwie łazienki, problem ten można dość łatwo rozwiązać. W przypadku gdy występuje tylko jedna łazienka należy zdecydować się na kompromis.

Pamiętajmy, że seniorzy często mają problemy z poruszaniem się, dlatego konieczne mogą okazać się specjalnie zamontowane uchwyty. Ułatwią one wstawanie w wanny czy z sedesu. Przy urządzaniu łazienki należy zdecydować się na prysznic lub wannę.

Osoby starsze mogą mieć problemy z korzystania z wanny, zwłaszcza podczas wchodzenia i wychodzenia. Ponadto istnieje ryzyko poślizgu. Problem ten dotyczy również dzieci. Można to jednak łatwo rozwiązać stosując specjalne maty antypoślizgowe. Jeżeli decydujemy się na prysznic pamiętajmy o zamontowaniu specjalnego siedziska.

W przypadku pojedynczej łazienki należy zakupić odpowiednią ilość szafek i półek, w których można będzie pomieścić wszystkie kosmetyki i środki czystości. Trzeba je umieścić w niedostępnym dla małych dzieci miejscu.

Wówczas zminimalizujemy ryzyko przypadkowego połknięcia niebezpiecznego środka chemicznego. W łazience chcemy się zrelaksować, dlatego najlepiej zdecydować się na spokojną kolorystykę. Może to być zieleń, błękit, a także pastele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *