Kuchnia w domu wielopokoleniowym

Kuchnia w domu wielopokoleniowym

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym gospodarstwie domowym. Każda gospodyni domowa urządza ją zgodnie z własnymi preferencjami. Problem pojawia się wówczas, gdy w jednym domu mieszka kilka pokoleń.

Wówczas mogą wystąpić odmienne zdania odnośnie urządzenia tego pomieszczenia. Warto pamiętać, że wystrój kuchni powinien być dopasowany do trybu życia. Inaczej będzie zatem prezentować się kuchnia osób, które lubią gotować, a inaczej osób, które traktują kuchnię jako miejsce rodzinnych spotkań.

Seniorzy zazwyczaj przyzwyczajeni są do tradycyjnych rozwiązań. Często od podstaw przygotowują wszystkie posiłki. Młodsze pokolenie w większości przypadków jest bardzo zapracowane, przez co nie chcą tracić czasu na przygotowywanie dwudaniowych obiadów. Coraz częściej zamawiają posiłki z dowozem z pobliskich restauracji. Jak pogodzić te dwa odmienne wymagania?

Przede wszystkim w urządzaniu kuchni należy wziąć pod uwagę preferencje zarówno seniorów, jak i młodszego pokolenia. Dobrze wyposażona kuchnia zawsze będzie potrzebna, dlatego zadbajmy o to, żeby znalazły się w niej wszystkie niezbędne urządzenia i sprzęty, jak np. piekarnik, lodówka.

Postawmy na dobre jakościowo garnki i sztućce, jednak ograniczmy ich ilość do niezbędnego minimum. Pamiętajmy jednocześnie, żeby niebezpieczne sprzęty znajdowały się poza zasięgiem dzieci. Można je pochować na wyższych półkach, ale w taki sposób, żeby osoby starsze miały do nich dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *