Kolorystyka domu wielopokoleniowego

Kolorystyka domu wielopokoleniowego

Właściwie dobrana kolorystyka nadaje indywidualny charakter każdego mieszkania. Z tego powodu warto uważnie wybierać kolory do poszczególnych pomieszczeń. Nie jest to proste zadanie, zwłaszcza gdy w jednym domu mieszka kilka osób. Utrudnienie pojawia się także wówczas, kiedy występuje duża różnica wiekowa między domownikami. W takich sytuacjach sprawdzą się uniwersalne rozwiązania.

W pomieszczeniach wspólnych starajmy się unikać intensywnych kolorów. Dla osób starszych mogą być one nie do zaakceptowania. Wybierajmy raczej neutralne kolory, takie jak biel, beż. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się pastele.

Seniorzy będą raczej preferować stonowane kolory. Młodsze pokolenie może jednak chcieć urządzić poszczególne pomieszczenia w nieco bardziej odważnych kolorach. Na taką kolorystykę mogą zdecydować się we własnych pokojach.

Kompromisowym rozwiązaniem może okazać się stonowana kolorystyka w salonie i kuchni oraz nieco intensywniejsza w łazience. Nie trzeba obawiać się łączenia stylów, jednak należy robić to rozważnie.

Jeżeli posiadamy piętrowy dom, problem można bardzo łatwo rozpoznać. Wiele osób decyduje się na to, żeby dół takiego domu przeznaczyć dla osób starszych, a górę dla młodszego pokolenia. Wówczas każdy może urządzić się zgodnie z własnymi preferencjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *