Dodatki w domu wielopokoleniowym

Dodatki w domu wielopokoleniowym

W niemal każdym gospodarstwie domowym znajdują się rozmaite dodatki. Korzystnie wpływają one bowiem na charakter danego pomieszczenia. Wybór odpowiednich dodatków może być utrudniony, zwłaszcza jeśli domownicy mają odmienne preferencje odnośnie nich.

Osoby starsze mogą być bardziej skłonne do posiadania znacznej ilości bibelotów. Młodsze pokolenie może z kolei preferować minimalizm. W takiej sytuacji należy zastosować tzw. złoty środek. Warto ograniczyć ilość przedmiotów dekoracyjnych w pomieszczeniach wspólnych.

W salonie można zdecydować się np. na obrazy, zegary ścienne. Pokój seniora może być wypełniony kwiatami doniczkowymi czy świeżo ściętymi, które znajdować się będą w dekoracyjnych wazonach. W młodzieżowych pokojach mogą być rozwieszone plakaty z ulubionymi zespołami muzycznymi czy z aktorami. Do pokoju dorosłych idealne będą ozdobne poduszki.

Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać z dodatkami. Ostrożnie należy również łączyć poszczególne style. Niewłaściwy dobór dodatków może bowiem spowodować, że uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na mniejszą ilość dodatków. Niemal zawsze odpowiednie będą sprawdzone rozwiązania, czyli obrazy bądź kwiaty doniczkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *